Euroopa Parlamendi valimistel jaotuvad mandaadid viie suurima erakonna vahel

Maikuus läbiviidud küsitluse andmetel saavad Eesti Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa Euroopa Parlamendis kaks mandaati, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Keskerakond ja Reformierakond peavad leppima ühe mandaadiga. Väiksematele parteidele läbiviidud uuring edu ei näita. Selle järgi jäävad europarlamendist välja erakond KOOS, Eesti 200, Parempoolsed ja Rohelised.

Kandidaatide kaupa vaadates pääseks europarlamenti Marina Kaljurand, kes on ülekaalukalt kõige populaarsem kandidaat. Tema poolt hääletaks 13,4% vastajatest. Isamaa kandidaatidest on populaarseimad kaks kandidaati, kelle olid pea samad toetusnäitajad: Jüri Ratas (5,4%) ja Riho Terras (4,8%). EKRE kandidaatidest on liidri kohal Jaak Madisson 7%-ga ning Reformierakonnal Urmas Paet 6,6%-ga. Keskerakonna hulgas kogus enim toetust Mihhail Kõlvart 5,5%-ga. Kõlvart on aga lubanud, et juhul kui ta saab valituks, siis loobub ta oma kohast Jana Toomi kasuks.

Küsitlus toimus 09.-22. mail 2024, mille raames küsitleti kokku 897 Eesti kodanikku vanuses 18 ja üle selle. 50% uuringust viidi läbi telefoniküsitlusena ja 50% veebiküsitlusena. Pikem artikkel Euroopa Parlamendi valimiste kohta ilmus Eesti Päevalehes.