Veebruaris kasvas kuu varasemaga võrreldes toetus Keskerakonnale ja Reformierakonnale, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.
Keskerakonda toetas veebruaris 29 protsenti ja Reformierakonda 23 protsenti erakondlikku eelistust väljendanud valijatest. Kuu varasemaga võrreldes kasvas toetus Keskerakonnale 3 ning Reformierakonnale 6 protsendipunkti võrra.
Kõigi teiste parlamendiparteide toetus kuu varasemaga võrreldes veidi langes ning erakondade populaarsuse pingereas muutusi ei toimunud.
Vabaerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on endiselt võrdne ehk 12 protsenti. Kohe nende kannul ehk statistilises mõttes nendega võrdse toetusega on Konservatiivne Rahvaerakond 11 protsendise toetusega.
Isamaa ja Res Publica Liit on parlamendierakondade punase laterna rollis 6 protsendiga.
Erinevus valitsuskoalitsiooni kuuluvate erakondade ja opositsioonierakondade summaarsete toetuste vahel on jätkuvalt suur: valitsusliidu erakondi toetab 41 protsenti, opositsioonierakondi 52 protsenti valijaist.
Erakondade toetajate soolist struktuuri vaadates ilmneb huvitav tendents – konservatiivses sektoris konkureerivad erakonnad ehk Vabaerakond, EKRE ja IRL on selgelt maskuliinsema toetajaskonnaga kui ülejäänud parlamendiparteid.
Nii on Vabaerakonna toetajate seas mehi 63, EKRE-l 64 ja IRL-il koguni 68 protsenti. Samal ajal kui naiste osakaal on Keskerakonna valijate seas 59, Reformierakonnal 61 ja Sotsiaaldemokraatidel 60 protsenti.
Huvitava näitajana võib välja tuua ka maaelanikkonna keskmisest suurema osakaalu Reformierakonna valijate seas.
Turu-uuringute AS küsitles Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellimusel 9.-23. veebruarini 1000 inimest nende kodudes. Küsitlustulemustest on eemaldatud nende vastajate osakaal, kes ei osanud oma poliitilist eelistust väljendada, mis muudab küsitlustulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga.
Veebruaris ei osanud oma poliitilist eelistust öelda 32 protsenti vastanutest.
Allikas: ERR