Keskerakonna ja Reformierakonna toetus võrdsustus

Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute ASi küsitluse kohaselt võrdsustus juunis venekeelseid valijaid kaotava Keskerakonna ja toetust koguva Reformierakonna toetus.

Mai lõpus-juuni alguses läbi viidud küsitluses toetas EKRE-t 10 protsenti vastanutest, mis on nelja protsendipunkti võrra vähem kui kuu varem. Ühtlasi langes EKRE tahapoole Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, keda toetas 11 protsenti.

Kui Keskerakond on varem olnud pikalt erakondade populaarsusedetabeli ainuliider, siis värskes küsitluses tuleb neil seda kohta jagada koos Reformierakonnaga. Mõlemat erakonda toetas 26 protsenti vastanutest. Reformierakonna jaoks on tegu kõrgeima toetusega pärast nende valitsusest väljakukkumist mullu novembris.

Keskerakonna puhul on oluline tendents nende toetuse kahanemine venekeelsete valijate seas. Kui aprillis toetas venekeelsetest valijatest Keskerakonda 83 protsenti, mais 79 protsenti, siis värskes uuringus oli see näitaja langenud 68 protsendile. Üldtoetusnumbrit aitas kuu varasemaga samal tasemel hoida toetuse kasv eestlastest valijate seas.

Algallikas ERR