Kinnisvarapakkumiste otsimisel on eestlaste lemmikkoht kv.ee

Kõige populaarsemad kanalid, kust inimesed otsivad infot kinnisvarapakkumiste kohta, on kinnisvaraportaalid KV.EE ja City24, samuti on tõusmas Facebooki osatähtsus, selgus Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tellitud värskest uuringust.

KV.EE-d eelistab 58 protsenti elanikest ja City24 49 protsenti. Kinnisvaraportaalidele kõrval eelistavad inimesed infot otsida Google otsimootorist (19 protsenti), kinnisvarafirmade kodulehtedelt (18 protsenti), Soov.ee’st (15 protsenti) ning Facebookist (13 protsenti).

Kui Google ja kinnisvarafirmade kodulehed on võrreldes neli aastat tagasi läbi viidud sarnase uuringuga oma tähtsust kõvasti minetanud, siis Facebook on selle ajaga muutunud palju olulisemaks infokanaliks, olles 18-29-aastaste puhul lausa kolmas eelistus (32 protsendiga). Nooremad vanuserühmad kasutavad võrreldes vanematega aktiivsemalt ka kõiki teisi internetipõhiseid teabekanaleid.

«Me ei alatähtsusta kuidagi kinnisvarafirmade rolli, neil on täita oma väga suur osa selles, et kinnisvaraturg üldse toimiks. Aga me usume, et soovi korral saavad kõik inimesed ka iseseisvalt hakkama sobivate pakkumiste analüüsimise või enda kuulutuse ülespanekuga. See ongi meie eesmärk – muuta see võimalikult lihtsaks ja mugavaks ning eeskätt tulemuslikuks. Just tulemus – kas leitaks ostja või üüriline, kas leitakse endale sobiv objekt – on see, mis kokkuvõttes loeb,» kommenteeris kv.ee tegevjuht Tarvo Teslon uuringutulemusi.

Neli aastat tagasi läbi viidud analoogses uuringus olid kinnisvaraportaalid samuti kõige populaarsemad, kuid nende tulemus oli enamvähem võrdne – KV.EE’d eelistas toona 43 ning City24 46 protsenti vastanuist. Vahepealse ajaga on KV.EE populaarsus tõusnud 15 protsendipunkti.

Uuringu viis EKFL tellimusel läbi Turu-uuringute AS. Tänavu veebruaris küsitleti omnibuss meetodil 1000 inimest üle Eesti. KV.EE on Eesti suurim kinnisvaraportaal, mida külastab igas kuus üle 600 000 kasutaja.

Allikas: Postimees