Reformierakonna valijad eelistavad presidendikandidaadina Kallast

Ehkki Reformierakonna valijad pöörasid näo Siim Kallase suunas, on uuringu kohaselt Marina Kaljurand endiselt ülivõimas soosik presidendikandidaadi kohale.

Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgub, et 46 protsenti ehk ligi pool sotside valijaid peab sobivaimaks presidendikandidaadiks just Marina Kaljuranda.

Ka mais toetas teda 29 protsenti valimisealisi küsitletuid ning kolm järgmist kandidaati – Siim Kallas, Indrek Tarand ja Edgar Savisaar – kogusid kolme peale kokku napilt suurema toetuse, vastavalt 14, üheksa ja kaheksa protsenti ning iga kuuga on pisitasa suurenenud Mart Helme ja Jaak Jõerüüdi toetus.

Uuringujuht Juhan Kivirähk tõi välja, et Reformierakonna valijad pooldasid kuni aprillini ülekaalukalt Kaljuranda, kuid mais on Kallas Kaljurannast möödunud ning Kallast pooldab 39 protsenti ning Kaljuranda 35 protsenti.

Kallas on saanud eelistatuimaks presidendikandidaadiks ka IRL-i valijate seas, kus teda pooldab 35 protsenti, Kaljuranda aga 27 protsenti IRL-i pooldajaist.

Allikas: ERR