Üle-eestilisest 1000 vastajaga küsitlusest selgus, et sotsiaaldemokraadite toetusprotsent kasvas kuuga märgatavalt ning veidi sai toetajaid juurde ka Vabaerakond, mis jäi Reformierakonnast maha vaid ühe protsendipunktiga.[:]
Mai lõpus ja juuni alguses toimunud küsitluse järgi oli ülekaalukalt suurima toetajaskonnaga partei endiselt Keskerakond, kuigi nende toetus kahanes kuuga 31 protsendilt 28 protsendile.
Teisele kohale tõusis Sotsiaaldemokraatlik Erakond, mille toetusprotsent kerkis 13 protsendilt 18 protsendile.
Turu-uuringute AS-i kinnitusel avaldas sotsiaaldemokraatide tulemusele ilmselt mõju juhivahetus. Ehkki enne 30. maid oli tehtud 10 protsenti intervjuudest ja 30. mai õhtuks 20 protsenti, viidi suurem osa küsitlusest läbi perioodil, mil erakonna esimeheks oli juba saanud Jevgeni Ossinovski.
Sotsiaaldemokraadid on ka ainus erakond, kelle toetus märkimisväärselt tõusis.
Kolmandal kohal oli märtsikuiste parlamendivalimiste võitja Reformierakond, mille toetusprotsent kahanes kuuga 18 protsendilt 16 protsendile.
Vabaerakond ei jäänud Reformierakonnast palju maha, kuna kasvatas kuuga toetust 14 protsendilt 15 protsendile.
IRL-i toetus püsis üheksal protsendil. IRL-i suurkogu jäi küsitlusperioodi viimastele päevadele ega saanud seetõttu tulemustele olulist mõju avaldada. Suurkogu järgselt tehti veel vaid 16 protsenti intervjuudest.
EKRE toetusprotsent kahanes kuuga seitsmelt protsendilt kuuele protsendile.
Mitte ühegi erakonna ega üksikkandidaadi poolt ei hääletaks 12%, eelistust ei osanud öelda 17% ja oma poliitilise eelistuse avaldamisest keeldus kaks protsenti valimisealistest kodanikest – seega kokku 31 protsenti.
Aprillis oli selliseid vastajaid 25 protsenti, mais 27 protsenti. “Ilma erakondliku eelistuseta kodanike osakaalu tõus on kindel märk inimeste kasvavast rahulolematusest poliitikas toimuvaga,” märkis Turu-uuringute AS.