Siim Kallast toetab presidendina iga kümnes, Kaljuranda pea iga kolmas

Esimesena oma presidendiks kandideerimisest teatanud Siim Kallast toetab presidendi ametikohale kümme protsenti inimestest.

Kõige populaarsemana nähakse presidendikandidaadina Marina Kaljuranda, keda küsitlus-tulemuste põhjal toetab 31 protsenti vastanutest, selgub Eesti Päevalehe ja Turu-uuringute AS-i märtsis korraldatud küsitluse tulemustest.

15 protsenti vastanutest toetab presidendikandidaadina Edgar Savisaart ning kümme protsenti näeks sel kohal Indrek Tarandit.

Turu-uuringute AS-i uuringujuhi Juhan Kivirähki sõnul on Kaljuranna toetuse taga seni meedias kirjutatu ja räägitu, kus Kaljuranda on seni enim presidendi ametikohaga seoses mainitud.

Kivirähki arvates võivad pärast eilset Siim Kallase kandideerimisest teatamist jõuvahekorrad muutuda.

“Austan Eesti põhiseaduslikku korda ja tean, et ise presidendiks kandideerida ei saa,” kommenteeris Kaljurand “Aktuaalsele kaamerale” ja soovis Kallasele edu.

“Tunnen ühiskondlikku toetust, mis mul on, mis on mõnes mõttes väga positiivne ja mis on hinnang senisele tööle. Aga see on ka väga suur vastutus. Nii et kui peaks tehtama mulle see ettepanek, siis ma mõtlen sellele väga pikalt ja põhjalikult ja ütlen oma vastuse,” rääkis Kaljurand.

Ta ütles, et tunneb toetust mõnede riigikoguliikmete seas, kuid pigem tajub toetust “tänaval tavaliste inimeste seas, Hiiumaa praamil ja mujal”.

“Riigikogu liikmetega ei ole ma sel teemal rääkinud,” lisas praegune välisminister.

Allikas: ERR