Urmas Reinsalu toetus on jõudnud järele Kaja Kallase omale

Urmas Reinsalu toetus on taas suurenenud ja on samal tasemel kui Kaja Kallase oma – mõlemat kandidaati toetab peaministrina võrdselt 21% valimisõiguslikest kodanikest. Kaja Kallase toetus sisuliselt muutunud ei ole. Esmakordselt uuringus osalenud Mihhail Kõlvart kogus toetuseks 16%, mis on madalam Jüri Ratase viimase aja toetusest. Silma paistab, et suurenema on hakanud ka Lauri Läänemetsa toetus, mis nüüd on 7% varasema 3% asemel. Samal tasemel on aga Martin Helme toetus (13%) ja Lauri Hussari oma 2%. Vähenenud on vastajate osakaal, kellel arvamus puudub.

Eestlaste seas on samuti Kaja Kallas ja Urmas Reinsalu toetus võrdne. Kaja Kallast toetavad jätkuvalt keskmisest märksa sagedamini kõrgema haridusega või suurema sissetulekuga vastajad, lisaks ka noorim vastajarühm. Reinsalu toetavad kõige sagedamini seekord kaks vanemat vanuserühma. Mitte-eestlaste seas ning ka Tallinnas on populaarseim Mihhail Kõlvart (54%).

Pea kõigi erakondade toetajate seas on suurim toetus oma lemmikerakonna esimehele. Sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200  valijate seas on aga jätkuvalt tugev toetus Kaja Kallasele.

Eesti Päevalehe tellitud küsitlus viidi läbi igakuise omnibuss-küsitluse raames, mille puhul kasutatakse kombineeritud metoodikat: 50 protsenti küsitlusest viiakse läbi telefoni teel ja 50 protsenti internetis. Oktoobrikuises uuringus (28.09.23-06.10.2023) osales 879 valimisealist kodanikku.

Põhjalikuma kokkuvõttega peaministriuuringust saab tutvuda epl.delfi.ee lehel.