Vabaerakonna ja IRL-i reitingud võrdsustusid

Kui järgmisel pühapäeval toimuksid valimised, valiks Vabaerakonda 8 protsenti vastajatest. Täpselt sama suur toetus on antud uuringu põhjal IRL-il, selgus värskest Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud uuringust.

Uuringu raames küsitles Turu-uuringute AS 19.-24. maini veebikeskkonnas 1017 valimisealist Eesti kodanikku.

Kui 12.-16. maini läbi viidud küsitluses oli Vabaerakonna toetus veel 11 protsenti, siis nädal hiljem toimunud küsitluse põhjal on toetus langenud 8 protsendile. IRL-i toetas mõlemas uuringus 8 protsenti vastajatest.

«Kuna veebikeskkonnas viiakse küsitlused läbi väga lühikese aja jooksul, võivad selliseid nihkeid toetusprotsentides selgitada kindlad ühiskondlikud ja poliitilised sündmused,» rääkis Ühiskonnauuringute Instituudi analüütik Art Johanson. «Vabaerakonna toetuse languse taga võib näha näiteks viimasel ajal avalikuks tulnud erakonnasisest võimuvõitlust Vabaerakonna esimehe positsiooni pärast.»

«Uuringutulemused on tähelepanuväärsed, sest esmakordselt 2015. aasta riigikogu valimiste järel oli Vabaerakonna ja IRL-i reiting võrdne,» märkis Art Johanson. «Siiani on Vabaerakond erinevate küsitluste põhjal olnud IRL-ist selgelt ees ning TNS Emori andmetel oli nende toetus kõige kõrgem 2015. aasta juunis, kui Vabaerakonda toetas 19 protsenti valimisealistest kodanikest. IRL-i toetus oli samal ajal 8 protsenti.»

Teiste parlamendierakondade toetus jäi nädalaga samaks või muutus vaid ühe protsendipunkti võrra. Keskerakonda toetas viimases uuringus 24 protsenti vastajatest, Reformierakonda 19 protsenti, EKREt 16 protsenti ning SDEd 12 protsenti.

Allikas: Postimees