Enamik inimesi valitsust pagulasküsimuses ei usalda

Turu-uuringute AS tegi hiljuti küsitluse uurimaks, kuivõrd eestlased usaldavad kodumaa eri parteisid ja poliitikuid, kes pagulasteemal sõna võtavad ning tulemused näitavad, et enamik inimesi valitsust pagulasküsimuses ei usalda.[:]

Tulemustest selgus, et vaid ligi 30 protsenti eestlasi usaldab selles küsimuses oma valitsust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ilmselt nimetasid sallivust oluliseks pidavad inimesed kõige ebausaldusväärsemaks just pagulasvastasusega silma paistnud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhtkujusid, Mart Helmet ja Martin Helmet ehk kokku seitse protsenti, teine pool suunas pahameele reformierakondlasest valitsusjuhile Taavi Rõivasele ehk 30 protsenti.

Samas on ka küsitluse kohaselt Rõivas ka kõige usaldusväärsem pagulaskõneleja ehk seda leidis kaheksa protsenti küsitletutest. Talle järgnesid Yana Toom (5%) ning Mart Helme ja Edgar Savisaar (mõlemad 4%).

Et Rõivast kõige rohkem usaldatakse ja umbusaldatakse tuleneb tema valitsusjuhi positsioonist.

23 protsenti vastanuid ei osanud aga öelda, millist poliitikut usaldada kõige rohkem, ning teist sama palju ei usaldanud kedagi ehk langes ära ligi pool valimist, mis oli selle küsitluse puhul suhteliselt väike – 515 inimest.

Allikas:ERR