Michal: rahandusministri populaarsus viib riigi raskustesse

Sellest ajast peale, kui Eestil on populaarne rahandusminister, on asjad väga pea peal, kommenteeris Reformierakonna peasekretär Kristen Michal Ivari Padari suuremat populaarsust Andrus Ansipi ees.

[:]

Turu-uuringute ASi küsitluses uuriti vastajate arvamust rahandusminister Ivari Padari ja peaminister Andrus Ansipi hakkamasaamise kohta oma tööga. Selgus, et Padari tööga olid inimesed rohkem rahul kui Ansipi omaga.

Michali hinnangul peaks rahandusminister alati olema valitsuse «paha poiss», kes peab ütlema «ei» ja suunama teisi kulutuste kärpimisele.

«Kohe, kui rahandusminister muutub valitsuse kõige populaarsemaks selliks ja töötab selle nimel, et olla mõnus, hakkavad riigil raskused,» ütles Michal Postimees.ee’le.

Kommenteerides uuringu tulemusi, mille kohaselt on Reformierakonna toetus võrreldes suvega vähenenud neli protsenti ja Keskerakond muutus enim toetatud parteiks, leiab Michal, et palju sõltub uuringu vormist.

Tema sõnul tuleb vahet teha küsitlustel, mis on tehtud valimisealiste inimeste ja kindlasti valima minevate inimeste seas.

«Nende osas, kes valima tuleksid, oleme selgelt üle Keskerakonnast. Aga selles uuringus küsitleti palju ka neid inimesi, kes ei kavatse valima minna või muidu ei armasta valitsust. Nende hulgas me antud hetkel kõige populaarsemad ei ole,» nentis ta.

Küsimusele, kas Reformierakonna toetuse langus võis olla põhjustatud erakonna oskusest hakkama saada majandusraskustega, vastas Michal: «Ma väga austan seda arvamust, et Reformierakond üksi suudab maailmamajanduse raskustega toime tulla. Kui vaadata, mis toimub Ühendriikides, Euroopas või Venemaal, siis inimesed saavad aru, et Eesti ei ole isoleeritud keskkond.»

Tema sõnul on Eesti avatud riik ja seetõttu jõuavad siia ka maailmamajanduse mõjud.