Reinsalu: läinud aasta pahandused mõjutasid poliitika usaldusväärsust

Isamaa ja Res Publica Liidu esimehe, kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul tuleneb usaldusväärsuse langus valitsuse ja riigikogu vastu möödunud aasta poliitilistest pahandustest.[:]

"Eks läinud aasta pahandused ja pikk vastasseis riigikogus aasta lõpul mõjutasid poliitikategemise usaldusväärsust. Nüüd tuleb seda asja ühisel nõul parandada," ütles Reinsalu ERR-i uudisteportaalile.

"Inimesed tahavad, et poliitikud ajaksid Eesti asja koostööd tehes, mitte kiseldes. Eesti rahvas ootab poliitikutelt, et Eesti jääks vabaks ja Eesti perede elujärg paraneks, mitte ei soovita võimuvõitlust kui eesmärki iseeneses," lisas Reinsalu.

Reinsalu rääkis, et usaldust teenitakse inimeste jaoks sisuliste küsimuste lahendamisega. "Mul on hea meel, et läinud aastal meie rahvuslik kaitsevöime kasvas, tööpuudus kahanes ja viimaks pöördus üle pika aja reaalpalk kasvule. Kui poliitika tegeleb siiralt sisuliste asjadega, siis on see ka inimeste jaoks usaldusväärsem," sõnas Reinsalu.

Reinsalu avaldas ka heameelt, et Eesti rahva usaldus päästjate, poliseinike ja kaitseväe suhtes on Turu-uuringute küsitluse järgi jätkuvalt kõrge. 

Turu-uuringute AS-i värskest küsitlusest selgus, et usaldus peaministri ja valitsuse vastu on detsembris võrreldes 2012. aasta juuniga märgatavalt langenud. Kui eelmise aasta juunis usaldas peaministri institutsiooni 40% eestlastest, siis detsembris vaid 33%. Valitsust usaldas 40% ning riigikogu 37% inimestest ning mõlema puhul usaldajate osakaal samuti vähenenud.

Algtekst ERR.ee