Märtsikuus erakondade toetusnäitajad muutunud pole

Võrreldes veebruariga pole erakondade toetusnäitajad märtsis oluliselt muutunud. Kõrgeima toetusega erakond on jätkuvalt Isamaa, mida toetab 25% vähemalt 18-aastastest valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest. Järgnevad Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (toetus 19%), Reformierakond (17%) ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond (15%). Keskerakonna toetus vähenes veebruaris ning püsib ka märtsis jätkuvalt madalal (veebruaris 8% ja märtsis 10%). Parlamendierakondadest on madalaim Eesti 200 toetus (6%).

Parlamendivälistest erakondadest on kõrgeim Parempoolsete toetus (3%). Erakonda KOOS toetab 1%, Eestimaa Rohelisi samuti 1% ning muid erakondi kokku alla ühe protsendi valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest, 1% annaks hääle üksikkandidaadile.

Kokkuvõttes on koalitsioonierakondade toetus (tervikuna) märtsis 38%, opositsioonierakondadel 54% ja parlamendivälistel erakondadel 7%. Jaanuaris olid koalitsiooni- ja opositsioonierakondade kogutoetuse näitajad sarnased märtsile, kuid veebruaris oli opositsioonierakondade kogutoetus veidi madalam (49%).

Märtsikuine küsitlus toimus 7. – 18. märtsil 2024. Üle-eestiliselt küsitleti 909 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50% koguti telefoni- ja 50% veebiküsitlusega. Erakondade toetusnäitajate arvutamisel on aluseks võetud valimiseelistust omavad vastajad.