Aprillis on vähenenud EKRE toetus

Võrreldes märtsiga on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetus aprillis vähenenud 19 protsendilt 15 protsendile (toetusnäitaja arvutamisel on aluseks võetud vähemalt 18-aastased valimiseelistust omavad Eesti kodanikud). Ülejäänud erakondade toetusnäitajad võrreldes märtsiga oluliselt muutunud pole. Kõrgeima toetusega erakond on jätkuvalt Isamaa (toetab 27%), järgnevad Reformierakond (19%), EKRE (15%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (13%) ja Keskerakond (10%). Eesti 200 toetus on valimiskünnise piiril (5%).

Parlamendivälistest erakondadest on jätkuvalt kõrgeim Parempoolsete toetus (4%). Eestimaa Rohelisi toetab 2%, erakonda KOOS 1% ning muid erakondi kokku alla ühe protsendi valimiseelistust omavatest Eesti kodanikest, 3% annaks hääle üksikkandidaadile.

Kokkuvõttes on koalitsioonierakondade toetus (tervikuna) aprillis 37%, opositsioonierakondadel 52% ja parlamendivälistel erakondadel 7% (võrreldes märtsiga märkimisväärset muutust pole).

Aprillikuine küsitlus toimus 4. – 11. aprillil 2024. Üle-eestiliselt küsitleti 871 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50% koguti telefoni- ja 50% veebiküsitlusega. Erakondade toetusnäitajate arvutamisel on aluseks võetud valimiseelistust omavad vastajad.